Foto: Sokobanjske Vesti
Na svečanoj sednici povodom Dana opštine tradicionalno se dodeljuju priznanja učenicima generacije, najuspešnijim studentima, sportistima, zaslužnim pojedincima i kolektivima. Međutim, ove godine, nakon završetka ceremonije, postalo je poznato da deo nagrađenih nije dobio obaveštenje o vremenu i mestu uručenja priznanja, zbog čega nisu prisustvovali događaju.
Među njima su bili najuspešniji sportisti u prošloj godini Dimitrije Aleksić i Tara Andrejević, kao i učenik generacije Osnovne škole „Mitropolit Mihailo“ Novak Trifić. Bogdana Petrović, proglašena za najbolju učenicu Srednje škole „Branislav Nušić“ i Katarina Petrović, dobitnica pohvalnice za doprinos u informisanju građana, kako su navele, za dodelu su saznale slučajno, pa su zahvaljujući tome prisustvovale svečanosti.
Na ovaj propust reagovali su roditelji nagrađenih učenika i sportista, izražavajući nezadovoljstvo činjenicom da deca koja su svojim rezultatima zaslužila priznanja nisu dobila priliku da ih prime pred sugrađanima na svečanoj sednici. Reagovao je i trener sokobanjskog džudo kluba Slaviša Milijić, navodeći da bi nagrađeni sportisti i njihovi predstavnici svakako prisustvovali ceremoniji da su o njenom održavanju bili blagovremeno obavešteni.

Povodom nastale situacije, predsednica Skupštine opštine Sokobanja Danijela Vasiljević saopštila je da propust nije bio nameran, ali da snose odgovornost.
„Upućujem izvinjenje svima koji nisu dobili obaveštenje da će nagrade učenicima generacije, zaslužnim pojedincima i najboljim sportistima biti uručene na svečanoj sednici koja se svake godine održava tim povodom 21. juna“, navela je Vasiljević.
Ona je istakla da u organizaciji svečane sednice učestvuje manji broj ljudi nego što obim posla zahteva, te da je došlo do propusta u komunikaciji.
„Propust u komunikaciji je propust nekog od nas koji smo u to uključeni, te kao predsednica SO Sokobanja preuzimam odgovornost u potpunosti. Potpuno smo svesni koliko je ovo uticalo na celokupan utisak događaja, kao i da smo nagrađene lišili trenutka javnog priznanja pred sugrađanima i gostima svečanosti“, navela je predsednica Skupštine.
U ime Skupštine opštine, rukovodstva opštine i u svoje lično ime, predsednica SO Sokobanja još jednom je uputila iskreno izvinjenje svim nagrađenima i njihovim porodicama.
Kako je saopšteno, pisma izvinjenja sa molbom da budu prosleđena Novaku, Tari i Dimitriju, kao i njihovim porodicama, poslata su na zvanične mejl adrese direktorke Osnovne škole u Sokobanji i Kraljevskog džudo kluba „Karađorđević“, uz predlog načina na koji će im zaslužena priznanja biti uručena.
Posebnu težinu ovom propustu daje činjenica da su Tara i Dimitrije samo dan ranije osvojili zlatne medalje na Međunarodnom džudo turniru „Sokobanja Open“, još jednom potvrdivši da su priznanja koja su im dodeljena u potpunosti zaslužena.
