Foto: Sokobanjske Vesti
U okviru obeležavanja 25 godina rada Amaterskog „SB“ pozorišta, održano je svečano Veče sećanja i priznanja, tokom kojeg su dodeljene zahvalnice glumcima koji su tokom prethodnih godina bili deo ove pozorišne porodice.

Publika i učesnici podsetili su se bogatog stvaralaštva, brojnih predstava i ljudi koji su svojim radom ostavili snažan trag u kulturnom životu Sokobanje.
Tokom večeri publika je imala priliku da pogleda delove najznačajnijih predstava koje su obeležile rad pozorišta, kao i retrospektivne video materijale koji su podsetili na početke i razvoj ansambla. Poseban segment programa bile su i video poruke članova i saradnika koji zbog privatnih i poslovnih obaveza nisu mogli da prisustvuju svečanosti, ali su na ovaj način poslali svoje pozdrave i sećanja.

U 25 godina stalo je više od 30 predstava, stotine proba, bezbroj aplauza i emocija koje su zajedno stvarali ljudi zaljubljeni u scenu. Kroz Amatersko „SB“ pozorište prošle su generacije glumaca, saradnika i prijatelja, ostavljajući neizbrisiv trag u kulturnom životu Sokobanje.

Govoreći o dugogodišnjem radu, rukovodilac pozorišta Mirjana Milenković istakla je da je iza ansambla period ispunjen radom, zajedništvom i brojnim uspesima.
„Išli smo iz predstave u predstavu, svake godine imali smo jednu ili dve premijere. Danas je to malo teže jer su glumci opterećeni privatnim i poslovnim obavezama, ali se niko ne odriče pozorišta. Svi zajedno izguramo predstavu do kraja i to je ono što nas drži na okupu svih ovih godina- zajedništo, drugarstvo, ljubav prema umetnosti i pozorištu“, navela je Mirjana Milenković.

Ona je dodala da je kroz pozorište prošao veliki broj ljudi i da su se odnosi među članovima vremenom pretvorili u iskreno prijateljstvo i gotovo porodičnu povezanost:
„Proživeli smo jedan lep period, veliko zajedništvo, druženje i ljubav – ne samo prema pozorištu, već i jedni prema drugima. Toliko smo se zbližili da je to postalo nešto više od samog rada. Toliko smo se dobro upoznali da sam uloge delila prema njihovim karakterima, oni su uskakali jedni drugima u pomoć i u pozorištu i van njega. To je najveće bogatstvo koje pozorište može da pruži“, istakla je teta Mira, kako je glumci zovu.

Emotivni trenutak večeri bilo je i uručenje zahvalnica, među kojima je posthumno priznanje dodeljeno Aleksandru Petkoviću, kao znak zahvalnosti za njegov doprinos i trag koji je ostavio u radu Amaterskog „SB“ pozorišta.

Glumci su se složili da je Teta Mira bila njihov oslonac i stub koji ih je godinama vodio i motivisao. Istakli su da je pozorište među njima izbrisalo sve razlike i da su kroz zajednički rad postali jedna velika porodica.

Veče sećanja proteklo je u emotivnoj atmosferi, uz snažan utisak zajedništva, sećanja i zahvalnosti svima koji su tokom 25 godina gradili Amatersko „SB“ pozorište i ostavili neizbrisiv trag u kulturnom životu Sokobanje.

